SRENRU
+381 63 652 888 Zakažite razgledanje

Cene stanova u Beogradu — novembar 2026

01.11.2026
Cene stanova u Beogradu — novembar 2026

Ako kupujete ili prodajete stan u Beogradu, evo stvarnih brojki za novembar 2026 — izračunatih iz 391 oglasa vlasnika (bez agencijskih oglasa).

Srednja cena kvadrata u Beogradu: 3.580 €/m²

To je medijana — polovina stanova se nudi skuplje, polovina jeftinije. Za stan od 60 m² to je okvirno 215.000 €.

U odnosu na oktobar, srednja tražena cena u Beogradu je ostala skoro ista: sa 3.571 na 3.580 €/m².

Najveće promene po krajevima: Čukarica +7.8%, Stari grad +4.7%, Voždovac -4.3%.

Najskuplji krajevi

Stari grad (4.909 €/m²), Savski venac (4.644 €/m²), Vračar (4.531 €/m²).

Najpovoljniji krajevi

Palilula (2.624 €/m²), Rakovica (2.946 €/m²), Čukarica (2.959 €/m²).

Cene po krajevima — novembar 2026

Kraj€/m²Stan 60 m²Oglasa
Stari grad4.909 €/m²~295.000 €31
Savski venac4.644 €/m²~279.000 €30
Vračar4.531 €/m²~272.000 €27
Novi Beograd3.973 €/m²~238.000 €57
Zvezdara3.367 €/m²~202.000 €51
Voždovac3.305 €/m²~198.000 €55
Zemun3.186 €/m²~191.000 €35
Čukarica2.959 €/m²~178.000 €20
Rakovica2.946 €/m²~177.000 €11
Palilula2.624 €/m²~157.000 €52

Savet za kupce

Najviše prostora za pregovore obično je u krajevima gde ima najviše ponude — u Beogradu trenutno Novi Beograd, Voždovac. Ostavite šta tražite na stranici Nekretnine u Beogradu — javljamo vam nove ponude pre portala.

Savet za prodavce

Oglasi sa cenom iznad medijane kraja u proseku duže stoje i na kraju se spuštaju — realna početna cena prodaje brže. Koliko vredi vaš stan? — okvirna vrednost za 10 sekundi, tačna procena besplatno istog dana.

Metodologija: medijana traženih cena stanova na prodaju iz oglasa vlasnika (bez agencija), poslednjih 120 dana; krajevi sa najmanje 8 oglasa. Izvor: Ivory Group praćenje tržišta.