SRENRU
+381 63 652 888 Zakažite razgledanje

Cene stanova u Novom Sadu — novembar 2026

01.11.2026
Cene stanova u Novom Sadu — novembar 2026

Pregled tržišta stanova u Novom Sadu za novembar 2026: srednje tražene cene po kvadratu po krajevima, iz 187 oglasa vlasnika koje pratimo 24 sata dnevno.

Srednja cena kvadrata u Novom Sadu: 2.950 €/m²

To je medijana — polovina stanova se nudi skuplje, polovina jeftinije. Za stan od 60 m² to je okvirno 177.000 €.

U odnosu na oktobar, srednja tražena cena u Novom Sadu je ostala skoro ista: sa 2.950 na 2.950 €/m².

Najveće promene po krajevima: Rotkvarija, Banatic, Sajmiste, Salajka +0.0%, Grbavica, Cara Dusana, Adamovicevo nasalje +0.0%.

Najskuplji krajevi

Rotkvarija, Banatic, Sajmiste, Salajka (3.245 €/m²), Grbavica, Cara Dusana, Adamovicevo nasalje (3.039 €/m²), Petrovaradin (2.127 €/m²).

Najpovoljniji krajevi

Petrovaradin (2.127 €/m²), Grbavica, Cara Dusana, Adamovicevo nasalje (3.039 €/m²), Rotkvarija, Banatic, Sajmiste, Salajka (3.245 €/m²).

Cene po krajevima — novembar 2026

Kraj€/m²Stan 60 m²Oglasa
Rotkvarija, Banatic, Sajmiste, Salajka3.245 €/m²~195.000 €10
Grbavica, Cara Dusana, Adamovicevo nasalje3.039 €/m²~182.000 €11
Petrovaradin2.127 €/m²~128.000 €11

Savet za kupce

Za isti budžet, razlika između krajeva je velika: stan od 60 m² u kraju Petrovaradin košta okvirno 128.000 €, a u kraju Rotkvarija, Banatic, Sajmiste, Salajka oko 195.000 €. Ostavite šta tražite na stranici Nekretnine u Novom Sadu — javljamo vam nove ponude pre portala.

Savet za prodavce

Tražene cene nisu isto što i postignute: stvarne kupoprodajne cene su obično nekoliko procenata niže. Procena pre objave štedi mesece. Koliko vredi vaš stan? — okvirna vrednost za 10 sekundi, tačna procena besplatno istog dana.

Metodologija: medijana traženih cena stanova na prodaju iz oglasa vlasnika (bez agencija), poslednjih 120 dana; krajevi sa najmanje 8 oglasa. Izvor: Ivory Group praćenje tržišta.